plandeki trudnopalne, plandeki trudnozapalne, plandeki samogasnące, plandeki niepalne

Oferujemy Państwu wysokiej jakości plandeki niepalne (trudnopalne) z atestem trudnopalności. Materiał przeznaczony jest do produkcji hal namiotowych, kotar oraz plandek okryciowych. Materiał wykorzystywany do produkcji plandek niepalnych jest obustronnie powleczony PVC i obustronnie lakierowany. Dzięki odpowiedniej budowie jest bardzo wytrzymały.

Należy pamiętać, że oferowane plandeki nie są całkowicie niepalne. W przypadku bezpośredniego kontaktu z ogniem zapalą się, natomiast po ustąpieniu źródła ognia natychmiast zgasną. Nie należy więc traktować plandeki samogasnącej jako plandeki niepalnej. Nasza firma posiada do oferowanych plandek stosowny atest trudnopalności B.

Wszystkie plandeki trudnopalne produkujemy na dokładny wymiar klienta, dzięki czemu mogą Państwo zamówić taki wymiar, jaki Państwa interesuje. W naszej ofercie posiadamy kolor biały, szary, zielony i khaki. Do plandeki oferujemy oczka montażowe, uchwyty metalowe, plastikowe, paski, itp. Oferujemy również plandeki trudnopalne z nadrukiem i plandeki trudnopalne z oknem i pasem wizyjnym.

 

Plandeki samogasnące - trudnopalne PCV 650 g/m2:

 • Tkanina - PCV (polichlorek winylu)
 • Gramatura - 650 g/m2
 • Dostępne kolory - siwy, zielony, biały, khaki
 • Atesty trudnopalności - B1, M2 oraz ITB, a także higieniczny PZH.
 

Plandeki samogasnące / trudnopalne są idealnym rozwiązaniem do przemysłu i rolnictwa, gdzie bardzo często mamy do czynienia z różnego rodzaju kontrolami. W miejscu gdzie istnieje choć małe prawdopodobieństwo wystąpienia iskier lub bardzo wysokiej temperatury, najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie plandeki niepalnej lub trudnopalnej. Do każdej zakupione plandeki niepalnej, klient otrzymuje indywidualny atest niepalności, który należy zachować na ewentualną kontrolę.

Z tkaniny trudnopalnej produkujemy plandeki okryciowe wykorzystywane w kopalniach, hutach, spawalniach stoczniach, itp. oraz kotary trudnopalne. Są to dwie najczęściej produkowane aplikacje z tkaniny trudnopalnej PCV 650 g/m2.

Nasza firma od blisko 20 lat zajmuje się produkcją plandek, dzięki czemu jesteśmy rzetelnym partnerem biznesowym wielu małych, średnich oraz bardzo dużych firm. Prowadzimy stałe dostawy plandek trudnopalnych do polskich kopalni, gdzie atest do plandek spełnia kluczową rolę.

 

Zastosowanie:

 • plandeki na zadaszenie altanek i barów piwnych przy barach, pubach i restauracjach,
 • kotary trudnopalne,
 • przepierzenia trudnopalne,
 • plandeki okryciowe trudnopalne,
 • plandeki ochronne trudnpalne,
 • plandeki odporne na iskry
 • plandeki spawalnicze
 • kotary spawalnicze
 

Plandeki trudnopalne - specyfikacja:

[supsystic-tables id='2']

 

Plandeki trudnopalne - właściwości ogniowe:

[supsystic-tables id='3']

 

Plandeki trudnopalne PCV 650 g/m2 - dostępne kolory:

 

 plandeka niepalna z atestem plandeki trudnopalne

 

Plandeki niepalne:

Bardzo często nasi klienci poszukują plandeki niepalne lub plandeki odporne na ogień, a także plandeki odporne na iskry. Należy pamiętać, że wszystkie plandeki produkowane są z materiałów sztucznych, a więc materiałów teoretycznie palnych. Plandeki niepalne całkowicie nie istnieją. Dostępne są tylko plandeki trudnopalne i plandeki samogasnące. Zasada działania jest bardzo prosta, mianowicie kiedy nasza plandek się zapali, musi natychmiast zgasnąć. Jest to spowodowane specjalnym dodatkiem do składu, który rozmieszczony jest równomiernie w całym materiale. Trudnopalność i fakt, że plandeka jest samogasnąca potwierdza atest B, wystawiony przez Instytut Techniki Budowlanej.

 

Plandeki spawalnicze:

Plandeki trudnopalne są bardzo chętnie stosowane przez firmy zajmujące się budową maszyn i konstrukcji metalowych. W związku z tym są one często stosowane jako plandeki spawalnicze. Plandeki spawalnicze są wykorzystywane do odgradzania stanowisk spawalniczych w halach produkcyjnych tak, aby spawacze i inni pracownicy mieli komfort pracy. Głównie chodzi o to, aby inni pracownicy w hali nie patrzyli na pracę spawarek, ponieważ może się to skończyć kontuzją wzroku. Ponadto, plandeka spawalnicza pozwala na wydzielenie kilku stanowisk w hali za pieniądze, które są dużo niższe, aniżeli użycie paneli, lameli, itp.