Kotary spawalnicze i kurtyny spawalnicze - trudnopalne zasłony do spawania 

Oferujemy Państwu bardzo wytrzymałe kotary spawalnicze i kurtyny spawalnicze z plandek trudnopalnych, czyli innymi słowy trudnopalne zasłony do spawania (zasłony spawalnicze).

Wszystkie kurtyny spawalnicze wykonujemy z najwyższej jakości tkanin PCV 650 g/m2, domieszkowanych trudnopalnym proszkiem.  Każda kotara do spawania posiada atest trudnopalności B1, wydany przez Instytut Chemii Budowlanej.

Kotary spawalnicze wykonujemy na dokładny wymiar klienta, dzięki czemu otrzymują Państwo zasłonę idealnie spasowaną i dopasowaną do stanowiska spawania.

Należy pamiętać, że oferowane plandeki nie są całkowicie niepalne. W przypadku bezpośredniego kontaktu z ogniem zapalą się, natomiast po ustąpieniu źródła ognia natychmiast zgasną.

kurtyny spawalnicze kotary spawalnicze zasłony do spawania

Kurtyny spawalnicze - specyfikacja techniczna:

  • Tkanina - PCV (polichlorek winylu) domieszkowany trudnopalnym proszkiem
  • Gramatura (waga) - 650 g/m2
  • Dostępne kolory - zielony, siwy, biały, khaki (wojskowy)
  • Najpopularniejsze wymiary - 2x2, 3x2, 3x4, 4x5, 2x6, 3x6, 2x8, 3x8 (kotary do spawania wykonujemy na dokładny wymiar klienta, dzięki czemu otrzymują Państwo kotarę spasowaną do stanowiska spawania)
  • Atest trudnopalność - B1, wydany przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Maksymalna temperatura pracy - do + 70 st. C (okresowo do + 80 st. C)

Zasłony do spawania (zasłony spawalnicze) - montaż:

Montaż kurtyn do spawania jest bardzo prosty, ponieważ nasza firma przygotowuje je do montażu. Kotary wyposażone są standardowo w oczka STEEL STRONG zakuwane na podwójnych krawędziach zewnętrznych. Oferowane oczka wykonane są ze stali ocynkowane, dzięki czemu nie rdzewieją i nie ,,straszą" swoim wyglądem.

Na życzenie klienta, górna krawędź kotary spawalniczej może zostać wyposażona w uchwyty kotarowe. Uchwyty te umożliwiają przesuwanie kotary po rurce lub lince celnej. Dzięki temu mają Państwo możliwość zsuwania zasłony po skończonej pracy. Oczka kotarowe również wykonane są ze stali ocynkowanej, a ich średnica to 40 mm. W przeciwieństwie za standardowych oczek zakuwanych w plandece, uchwyty kotarowe są nitowane do kotary.

plandeki na wymiar kotary

Kurtyny spawalnicze - odporność na iskry i ogień

Oferowanych trudnopalnych kotar do spawania nie należy mylić z niepalnymi plandekami, które w rzeczywistości nie istnieją! Każda kotara wykonana z tworzywa sztucznego (PCV, PE lub PP) jest w jakimś stopniu palna. Jedyne czego można się pozbyć to palenia ogniem. Oferowane kotary przy bezpośrednim kontakcie z ogniem nie palą się, ale topią.

Bardzo istotny jest fakt, że nasze kotary są odporne na iskry powstające podczas cięcia lub szlifowania metali. Dzięki temu mogą również służyć jako zasłony stanowisk cięcia metalu lub szlifowania.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych !

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.

Więcej informacji pod numerem telefonu 609 038 703