Szukasz pomysłu na ochronę swojego budynku, cennych maszyn, a może ogrodu? Najlepsza forma ochrony to plandeka pcv na zamówienie. W ofercie naszej firmy znajdują się wielokolorowe materiały, jednak bardzo często nasi Klienci zwracają się do nas z zapytaniem o plandekę przeźroczystą. Plandeka przezroczysta jest wybierana najczęściej ze względów estetycznych (najbardziej neutralna i nierzucająca się w oczy) oraz transparentność i możliwość obserwowania przedmiotów/ludzi znajdujących się za ochronną kotarą. Przed zamówieniem plandeki przezroczystej warto wziąć pod uwagę kilka technicznych aspektów.

plandeki przeźroczyste

Plandeka przeźroczysta PCV - na co zwrócić uwagę?

Plandeka PCV przezroczysta to rodzaj płótna lub materiału, który jest wykonany z polichlorku winylu (PCV). Jest to materiał, który jest odporny na warunki atmosferyczne i jest przezroczysty, co pozwala na przepuszczanie światła.

W standardowych plandekach materiał przezroczysty stosuje się w formie okien. Nie jest wykonalnym wyprodukowanie plandeki w 100% przezroczystej, która nie będzie odstępowała od jakości standardowych plandek. Przezroczysty materiał jest nadal odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne ale nie tak jak kolorowy materiał PCV. W dużych rozmiarach produkcyjnych, istnieje możliwość szybszej degradacji materiału. Przy trudnych warunkach pracy należy liczyć się z dużym ryzykiem rozdarcia się plandeki. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na jakość przezroczystej plandeki jest mocno nagrzewające słońce, które może powodować falowanie się materiału. Plandeki PCV przezroczyste są również bardziej podatne na zarysowania niż plandeki kolorowe, dlatego ważne jest, aby unikać używania ostrych przedmiotów wokół nich.

Szukasz przezroczystej plandeki? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta i uzyskaj wycenę:

Jakie plandeki przeźroczyste produkujemy?

W związku z powyższym nie produkujemy plandek tylko i wyłącznie z materiału przezroczystego, ponieważ jest on nietrwały, gdy występuje w pojedynkę. Jesteśmy w stanie wyprodukować plandeki przeźroczyste z obwódkami ze standardowej plandeki PCV w kolorze. Wówczas obwód całej płachty będzie w kolorze, a środek może być przezroczysty.

W przypadku plandeki przezroczystej maksymalny jej rozmiar to 130 cm (długość jednej rolki). Dla wzmocnienia konstrukcji plandeka zostanie wyprodukowana z kolorowymi szprosami lub kawałkiem plandeki normalnej pcv. 

plandeka przezroczysta na taras

Plandeka przezroczysta na wymiar

Wszystkie plandeki produkujemy na wymiary podane przez klienta. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zamówienia jesteśmy w stanie stworzyć plandeki spełniające wszelkie oczekiwania rozmiarowe. Oferowane plandeki są zgrzewane gorącym powietrzem przy użyciu zgrzewarek, szwajcarskiej firmy LEISTER. Jakość płachty ochronnej w dużej mierze zależy przede wszystkim od jej zgrzewów.

Charakterystyka materiału

  • obwódka - tkanina PCV 650 g/m2 ELEGANT w kolorze (do Państwa dyspozycji szeroki wybór kolorów, min. biały, siwy, zielony, brązowych, ecru i inne)
  • materiał przeźroczysty - wysokiej jakości PCV o grubości 0,7 mm lub 1 mm
  • zabezpieczenie przed UV - powłoka anty UV i anty OZON pozwalająca na zastosowanie całoroczne bez przebarwień
  • zabezpieczenie krawędzi - podwójnie zgrzane krawędzie zewnętrzne (łączenie nierozrywalne)
  • uchwyty montażowe - oczka montażowe okrągłe,  oczka montażowe owalne pod uchwyty obrotowe, kieszenie na rurki lub płaskowniki

Jakie jest zastosowanie plandek przezroczystych?

Plandeka PCV przezroczysta jest często używana w wielu różnych aplikacjach. Oto kilka przykładów zastosowania plandek PCV przezroczystych:

  1. Jednym z najpopularniejszych zastosowań przeźroczystych plandek jest wykorzystanie ich na altankach i tarasach. Produkujemy plandeki na taras oraz plandeki na altany właśnie w taki sposób, aby jak najwięcej światła przedostawało się do wewnątrz. Plandeki są bardzo estetycznie wykonane i neutralne w ogrodzie, dzięki dużej, przezroczystej powierzchni.
  2. Bardzo podobne do powyższego zastosowania są plandeki na ogródki piwne. Tak samo jak w przypadku altan czy tarasów zamontowanie przezroczystej plandeki w ogródku piwny daje duży komfort gościom restauracji.
  3. Zadaszenia i szklarnie: Plandeki PCV przezroczyste są często używane do budowy zadaszeń i szklarni, ponieważ pozwalają na przepuszczanie światła słonecznego, co jest kluczowe dla rozwoju roślin.
  4. Wszelkiego rodzaju osłony, zabezpieczenia, zadaszenia w przemyśle, budownictwie, agrotechnice.
Jak zamontować przezroczyste plandeki?

Montaż plandeki z przeźroczystego materiału na altankach i tarasach jest bardzo prosty. Mogą Państwo bowiem zakupić w naszej firmie cały osprzęt potrzebny do montażu. Są to przede wszystkim uchwyty obrotowe (motylki), które przykręcają Państwo do belek pionowych w miejscach, w których plandeka posiada oczka. Następne przykręcają Państwo górę plandeki na wkręty poprzez specjalnie zakute oczka oraz zakładają boki plandeki na uchwyty obrotowe. Pozostaje przekręcić uchwyty.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta

609 038 703

biuro@plandekinawymiar.pl