Oferujemy Państwu najwyższej jakości plandeki do altanki produkowane na wymiar ściśle określony przez klienta. Plandeki na altany można podzielić na dwa rodzaje - eleganckie plandeki z oknami na sezon oraz mniej eleganckie, plandeki wodoodporne zabezpieczające altankę przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Wszystkie plandeki do altan wykonujemy z tkanin eleganckich, dzięki czemu nie tylko bardzo dobrze zabezpieczają, ale również są bardzo ładne i gustowne.

plandeki do altanki

Z jakiego materiału produkowane są plandeki do altany?

Nasze plandeki na altanki produkujemy w najwyższej klasy materiałów. W przeciwieństwie do konkurencji proponujemy Państwu obwódkę z materiału PCV 650 g/m2 (wytrzymałość taka, jak w przypadku plandek na samochodach ciężarowych), natomiast folia przeźroczysta jest grubości 1 mm, czyli najgrubsza dostępna na runku. Co bardzo ważne, folia przeźroczysta jest odporna na UV i nie staje się z czasem mleczna.

plandeki na altanie

Plandeki na altanę z oknem (eleganckie na sezon)

Plandeki na altanę z oknem produkowane są z eleganckiego materiału PCV o grubości 650 g/m2. Niestety plandeki nie może stanowić samo okno, ponieważ nie będzie ono miało dostatecznej wytrzymałości. Dlatego właśnie, plandeki na altanę z oknem muszą posiadać odpowiednio wykonaną obramówkę. Obramówka może mieć dowolny kolor, jednak najczęściej wybieranymi są spokojne kolory - brązy i ecru. Maksymalna wysokość okna w przypadku plandek na altankę wynosi 130 cm. Jeżeli okno ma być wyższe należy zastosować szpros. UWAGA - posiadamy również folie wyższe niż 130 cm, a mianowicie folie o wysokości 174 cm. Są one jednak nieco mniejszej grubości - 0,7 mm. Jest to jednak również bardzo wytrzymałą folia, która sprosta bez problemów polskich warunkom pogodowym.

plandeki do altanki, plandeki na altanki, plandeka na altanę, plandeka na taras, plandeka do altany

Plandeki do altan z oknem mogą być montowane na wiele sposobów. Standardowo w cenie znajdują się oczka plandekowe nabijane na stałe w plandekę. Klient może jednak wybrać oczka kotarowe, które zachowują się jak żabki w firanach domowych. W każdym jednak przypadku, plandekę można przesuwać na boki. Klient może również wybrać możliwość zwijania i podwijania plandeki. Wówczas montujemy w plandece paski zapięciowe, które umożliwiają podpięcie zwiniętej plandeki.

 • Tkanina - PCV - polichlorek winylu
 • Gramatura - 650 g/m2
 • Kolory - brązowy, piaskowy, ecru, kawa z mlekiem
 • Okna - tak
 • Nadruk - nadruk laminowany o wysokiej rozdzielczości
 • Grubość folii - 1 mm do H100 cm / 0,7 mm powyżej H100 cm

Plandeki na altanę zabezpieczające przed warunkami atmosferycznymi

Plandeki na altankę zabezpieczające przez jesiennymi i zimowymi warunkami wykonane są z wielosezonowej tkaniny okryciowej PE (PP) 220 g/m2. Plandeka taka ma zabezpieczać altanę i przedmioty znajdujące się wewnątrz niej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ten typ plandeki jest stosunkowo tani, ale bardzo wytrzymały. Plandeka wytrzyma co najmniej kilka sezonów, a  między czasie będzie można ją zastosować do innych celów, np. przykrycia drewna.

 • Tkanina - PE (PP) - polietylen powlekany polipropylenem
 • Gramatura - 200 g/m2
 • Kolory - niebieski / zielony / jasny siwy
 • Okna - nie
 • Nadruk - nie

Jak zmierzyć altankę ?

Pomiary altanki jest bardzo prosty, dlatego nasza firma nie zajmuje się pomiarami. Potrzebna jest do tego oczywiście miara. Potrzebujemy wymiar szerokości każdej ścianki z osobna, mierzony od lewej krawędzi lewej belki, do prawej krawędzi prawej belki. Dotyczy do każdej ścianki, ponieważ w przypadku ścian sąsiadujących ze sobą, łączone są one na zakładkę i zapinane na jednym uchwycie. Wysokość podobnie mierzymy od górnej krawędzi górnej belki, do samego dołu.

Montaż plandek na altance lub tarasie:

Do montażu musicie się Państwo zaopatrzyć we wkręty do drewna, podkładki metalowe oraz wkrętarkę. Montaż jest bardzo prosty i z pewnością każdy z nim sobie poradzi. Polega na przykręceniu górnej krawędzi do górnej belki, a następnie przykręceniu do belek uchwytów obrotowych. Na dolnej krawędzi przygotowujemy kieszenie, w które mogą Państwo wsunąć obciążenie. Możecie więc Państwo dodatkowo wsunąć do kieszeni stosowną rurkę, listwę, profil, itp. Na końcu zostaje przykręcenie do górnej belki pasków zapięciowych - krótsza część przychodzi od zewnątrz, natomiast dłuższa od wewnątrz.

Ile kosztuje plandeka na altankę ?

Plandeka na altankę kosztuje 70 zł brutto / m2 + osprzęt. Na osprzęt składają się uchwyty obrotowe metalowe lub plastikowe w kolorze obwódki (koszt ok. 6 zł brutto / szt.) + paski do podwieszenia (koszt ok. 12 zł brutto / szt.). Jeżeli są Państwo zainteresowani konkretną kalkulacją dla Państwa wymiarów, prosimy o przesłanie do nas wymiarów mailowo na adres: biuro@plandekinawymiar.pl.

Jeżeli poszukujesz plandeki na altankę lub potrzebujesz więcej informacji - zadzwoń do nas 609 038 703

plandeki na altanę