Jeżeli chcesz zabudować konstrukcje z drewna lub metalu w swoim ogrodzie to doskonałym rozwiązaniem będzie plandeka na wiatę. Takie konstrukcje najczęściej budowane są, aby postawić pod nimi samochód, większe narzędzia ogrodnicze lub ułożyć drewno na opał. Plandeka do wiaty jest rozwiązaniem dzięki, któremu wiata staje się szczelna i nie dostaje się do niej deszcz, śnieg czy grad, ponieważ są to plandeki wodoodporne. Nasza firma oferuje najlepszej jakości plandeki i kotary do wiaty wykonane z najwyższej jakości tkaniny PE (PP) 200 g/m2 oraz PCV 650 g/m2.

wiata garażowa baner

Wiata z plandeki, czy to dobry pomysł?

Plandeka wykonana z PE (PP) lub PCV to świetne rozwiązanie dla okrycia ścian różnego rodzaju wiat np. garażowej lub ogrodowej. Płachta chroni przed wiatrem, deszczem, śniegiem, a dodatkowo, jeśli wiata zostanie zabudowana ze wszystkich stron, plandeka stworzy izolację przed mrozem. Tkanina, z której wykonana jest płachta, charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV. Utrzymanie plandeki jest niezwykle łatwe. Tkaninę wystarczy myć letnią wodą, bez dodatku środków chemicznych.

Specyfikacja materiałów na plandeki do wiaty

Plandeki do wiaty LEKKIE PE (PP) 200 g/m2:

 • Tkanina - PE (PP) - polietylen powlekany obustronnie polipropylenem
 • Gramatura (waga) - 200 g/m2
 • Dodatkowe zabezpieczenie - podwójne krawędzie zewnętrzne
 • Montaż - oczka zakuwane w plandece, lub oczka kotarowe nitowane do plandeki

Plandeki do wiaty CIĘŻKIE PCV 650 g/m2:

 • Tkanina - PCV - polichlorek winylu
 • Gramatura (waga) - 650 g/m2
 • Dodatkowe zabezpieczenie - podwójne krawędzie zewnętrzne
 • Montaż - oczka zakuwane w plandece, lub oczka kotarowe nitowane do plandeki (grafika niżej)
 • Możliwość wgrzania idealnie przeziernych okien
 • Możliwość produkcji plandeki z tkaniny trudnopalnej, posiadającej atest trudnopalności B1

Plandeka na dach wiaty

Oprócz zabezpieczenia ścian, plandeką można również okryć dach wiaty. Dopełni to ochronę całej konstrukcji, a dodatkowo sprawi, że przestrzeń zostanie odizolowana od mrozu, deszczu oraz śniegu. Podczas montażu należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniego kąta spadu wiaty. Plandeka, na której permanentnie będzie znajdował się śnieg, lub deszcz może ulec degradacji.

Plandeka na wiatę garażową

Plandeki wykonane z PE (PP) lub PCV nie mają ograniczeń co do zastosowania. Świetnie sprawdzają się jako płachta ochronna dla takich miejsc ja wiata na narzędzia ogrodowe, drewno, czy wiata garażowa. We wszystkich wymienionych przykładach wykorzystuje się dokładnie ten sam rodzaj tkaniny. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zamówienia jesteśmy w stanie wprowadzać modyfikacje do plandek np.: 

 • Możliwość dodania pasów pozwalających na zawieszenie dowolnej ścianki wiaty
 • Dodatkowa kieszeń na ciężarek np. Rurkę, która obciąży całą plandekę i zapobiegnie unoszenia przez wiatr.
wiata garażowa z plandeką
Ściana wiaty garażowej wykonana z plandeki z oknem

Plandeki na wiatę na wymiar

Wszystkie plandeki na wiaty ogrodowe i garażowe wykonujemy na indywidualny wymiar. Pomiar plandeki bardzo łatwym sposobem można dokonać we własnym zakresie. Wystarczy podstawowa miara. Zaczynamy od pomiaru wysokości plandeki (od dolnej do górnej krawędzi), a następnie przechodzimy do zmierzenia szerokości (od lewej krawędzi belki, lub krańca ścianki do prawej krawędzi). Ze względu na osprzęt montażowy, należy szerokość płachty zmierzyć z włączeniem szerokości i grubości belki. Plandeki na wiatę można wykonać z dowolnego koloru. W przypadku niestandardowych kształtów np. Wielokąty, przestrzenie okrągłe etc. Wykonujemy rysunek techniczny, który przesyłamy do akceptacji klienta.

Montaż plandeki na wiatę

Montaż plandek na wiatę jest banalnie prosty. Najbardziej popularną i całkowicie bezawaryjną metodą jest montaż na oczka kotarowe, które poruszają się po rurce calowej (fi 25) lub naciągniętej lince celnej (fi 8). Oczka kotarowe wykonane są ze stali ocynkowanej, dzięki czemu posiadają bardzo dobre zabezpieczenie przed korozją. Średnica oczek fi 40 pozwala na bardzo łatwe i lekkie przesuwanie.

Plandeki do wiaty z oknami

W naszej firmie możliwa jest produkcja plandek do wiaty z oknami. Okna wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału PCV. Jest to tkanina całkowicie przeźroczysta, zabezpieczone odpowiednio przed promieniami UV i ozonem, dzięki czemu z czasem nie staje się mleczna.

 

Dział handlowy (zapytania i zamówienia)

609 038 703

biuro@plandekinawymiar.pl

Nasza firma wykonuje również: plandeki na taras, plandeki przezroczyste, trudnopalne. Produkcja plandek na wymiar sprawia, że wykonamy okrycia każdego przeznaczenia.