plandeki do altanki, plandeki na altanki, plandeka na altanę, plandeka na taras, plandeka do altany

Zima to szczególny czas, który zazwyczaj wymaga przygotowania się do niego w różnych dziedzinach naszego życia. Również gdy mówimy o przedmiotach znajdujących się w naszym ogrodzie, na działce czy po prostu koło domu. Dlatego o tej porze roku niezbędnym elementem wyposażenia każdego posiadacza domu czy działki jest plandeka mrozoodporna.

Może stanowić świetną przykrywkę dla wszystkiego, od samochodów i łodzi, po grille, drewno kominkowe, place zabaw, baseny, meble ogrodowe czy sprzęt. Pomoże ochronić cenne przedmioty przed żywiołami, a zwłaszcza przed szkodliwym działaniem wiatru, deszczu, śniegu i lodu w tych zimowych warunkach. Nasza firma oferuje właśnie ochronne plandeki na zimę wykonywane na wymiar klienta pod konkretne zastosowanie, dzięki czemu można przykryć niemal wszystko. Dodatkowo wyposażona w oczka montażowe zapewnia skuteczne okrycie.

Czy plandeka jest mrozoodporna?

Wszystkie produkowane przez nas plandeki są mrozoodporne. Wykonane są z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne, dlatego doskonale sprawdza się jako plandeka na łódkę czy wiatę garażową. Wszystkie plandeki są również wodoszczelne.

Jaki wybrać materiał na plandekę mrozoodporną?

Produkcja plandek odbywa się zawsze z najwyższej jakości materiałów plandekowych a najczęściej wybieranymi przez naszych klientów są:

  • Plandeki PE (PP) – to plandeki wykonane z polipropylenu, doskonałe rozwiązanie dla tymczasowego okrycia, jak również spokojnie spełnią swoją rolę przez kilka sezonów. Materiał lekki, wodoodporny, odporny na działanie czynników zewnętrznych. Rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekonomiczne niż w przypadku plandeki PCV, bardzo często wystarczające dla wielu zastosowań. Niestety jedynym ograniczeniem w przypadku plandeki z polipropylenu jest ograniczony wybór kolorów, plandeka ta dostępna jest w kolorze niebieskim, szarym i zielonym.
  • Plandeki PCV – te mocne plandeki wykonane są z polichlorku winylu o gramaturze 650 g/m2, materiału niezwykle wytrzymałego, bardzo odpornego na działanie wiatru, deszczu, śniegu, mrozu i promieniowania słonecznego. Idealne do całorocznego zastosowania, jak i dla sezonowego okrycia zimą. Oczywiście jest to plandeka wielosezonowa, bardziej wytrzymała niż plandeka PP, jednocześnie nieco droższa. Niewątpliwym plusem w przypadku plandeki PCV jest możliwość wyboru koloru spośród całej gamy kolorów podstawowych, jak również połączenie jej z przezroczystą folią PCV o podobnej gramaturze.
  • Plandeki przezroczyste – to połączenie folii przezroczystej o grubości około 1 mm z plandeką PCV w różnych kolorach. Połączenie tych dwóch materiałów jest konieczne, aby całość służyła i spełniała swoją rolę. Doskonałe rozwiązanie dla zabezpieczenia altanki czy tarasu przed zimą. Skorzystanie z plandeki z folią przezroczystą pozwala cieszyć się tym miejscem nawet w niepogodę.

Zastosowanie plandeki ochronnej zimą

Plandeki ochronne mają wszechstronne zastosowanie i nie sposób wszystko wypisać, jednak największą popularnością wśród naszych klientów cieszą się: