W ofercie naszej firmy znajdą Państwo szeroki wybór w pełni spersonalizowanych plandek na taras. Wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów płachty PCV, w pełni zabezpieczają taras przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo pełnią elegancki dodatek z możliwością dodania przezroczystych okien. Plandeki na taras wykonujemy na dokładny wymiar klienta po wcześniejszym wykonaniu rysunku technicznego. 

plandeki na taras

Plandeki PCV na taras

Oferujemy plandeki wykonane z najlepszych dostępnych na rynku materiałów (PCV - polichlorek winylu) o gramaturze 650 g/m2. Płachty wykonane z tego surowca charakteryzują się najwyższą jakością, żywotnością, odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV, a dodatkowym atutem jest ich łatwe czyszczenie. Plandeki na taras są wielosezonowe, co czyni je najlepszą ochroną na wiele lat. 

Plandeki do zabudowy altanek i tarasów - specyfikacja techniczna:

  • Materiał - PCV ELEGANT (polichlorek winylu)
  • Gramatura - 650 g/m2
  • Okna - wysokość 130 cm (możliwość oddzielenia szprosami)
  • Montaż - oczka okrągłe, oczka owalne, kieszenie na rurki, kieszenie na linki

Plandeki na taras na wymiar

Plandeki na taras można w pełni dopasować do posiadanego tarasu. Produkcja osłony opiera się na rysunku technicznym, który uprzednio przygotowujemy oraz oddajemy do akceptacji klientowi. Zleceniodawca może określić kolor plandeki, rozłożenie oczek montażowych, ilość okien, ich wielkość oraz rozstawienie, a także czy do plandeki należy dodać linki do podwieszania płachty.

Przykładowe realizacje:

Utrzymanie w czystości plandek na taras

Plandeki na taras są wykonane z najwyższej jakości materiału PCV, który z powodzeniem możemy czyścić za pomocą myjki ciśnieniowej z dodatkiem detergentów. Wyjątek stanowi plandeka z przezroczystymi oknami, które pokryte są innymi filtrami UV. Ten materiał nie jest odporny na detergenty typu płyn do szyb czy specjalistyczne kosmetyki do czyszczenia aut. Prosimy o mycie przezroczystych elementów jedynie wodą. 

Jak prawidłowo zmierzyć plandeki do zabudowy altanek i tarasów ?

Pomiar plandeki na taras bardzo łatwym sposobem można dokonać we własnym zakresie. Wystarczy podstawowa miara oraz pomocnik. Zaczynamy od pomiaru wysokości plandeki (od dolnej do górnej krawędzi), a następnie przechodzimy do zmierzenia szerokości (od lewej krawędzi belki, lub krańca ścianki do prawej krawędzi). Ze względu na osprzęt montażowy, należy szerokość płachty zmierzyć z włączeniem szerokości i grubości belki. 

Plandeka przezroczysta na taras

Dla wielu klientów najbardziej pożądanym efektem plandeki na taras jest płachta przezroczysta. 

Aby zachować najwyższą jakość materiału, należy jednak dodać odpowiednio wykonaną (w dowolnym kolorze) ramówkę. Chcemy, aby nasi klienci cieszyli się zasłoniętym tarasem z naszych plandek przez wiele lat i z tego względu nie wykonujemy okryć tylko z przezroczystego materiału. Przezroczysty materiał nie jest tak wytrzymały i istnieje ryzyko szybkiego uszkodzenia.

Czy plandeka do zabudowy altanki i tarasu jest odporna na warunki atmosferyczne ?

Oferowane plandeki na taras i do altan są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Mogą przebywać na wolnym powietrzu przez cały rok, zarówno w upalne, jak i mroźne dni. Są to plandeki w 100 % wodoodporne, dzięki czemu nie straszny im ulewny deszcz. W przypadku wilgotnego klimatu nie trzeba się martwić o pleśń, ponieważ plandeki są przed nią odpowiednio zabezpieczone. Plandeki do zabudowy są również zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem promieni UV oraz ozonu. Przed rozerwaniem plandek podczas silnych porywów wiatru, chronią solidnie podwójnie zgrzane krawędzie zewnętrzne.

Jak zamontować plandeki do zabudowy altan i tarasów ?

Najprostszy i najbardziej pragmatyczny sposób montażu, to montaż na oczka obrotowe. Takie oczka gwarantują możliwość szybkiego zdejmowania oraz zakładania plandek. Na jedno oczko można założyć dwie plandeki, dzięki czemu na jednej belce wystarczy zamontować jedną linie uchwytów. Uchwyty obrotowe mocowane są do belek przy pomocy wkrętów do drewna. W przypadku konstrukcji stalowej (co zdarza się niezwykle rzadko), uchwyty można przyspawać do konstrukcji.

Czy plandeki do zabudowy altanek mogą być zwijane do góry  ?

Oczywiście, że tak! Wszystkie plandeki możemy wyposażyć w odpowiednie paski zapięciowe, które umożliwiają szybkie podwijanie i podwieszanie plandek. Jest to szczególnie przydatne w ciepłe dni, kiedy używanie plandek nie jest konieczne. Paski do podwieszania plandek są nitowane do plandeki, dzięki czemu montaż jest pewny i solidny. Aby ułatwić zwijanie, u dołu plandeki przygotowujemy kieszeń do włożenia druta lub rurki. Wówczas zwijanie ręczne jest dużo łatwiejsze.

Kolorowe plandeki na taras

Oczekujesz, aby Twoja plandeka była jak najmniej widoczna? Rozwiązaniem tej sytuacji jest dobór neutralnego koloru tworzywa PCV, który stworzy subtelne tło dla roślin, czy koloru ścian. Najpopularniejsze kolory wśród klientów to brąz, écru, zieleń, oraz biel. Zachowanie jak największej ilości materiału „plandekowego” kosztem wielkości przezroczystych okien, pozytywnie wpłynie na jakość ochrony Twojego tarasu.

 

przykładowe kolory plandek

 

Biuro obsługi klienta (wyceny i zamówienia):

609 038 703

biuro@plandekinawymiar.pl

 

 

plandeki do zabudowy altanek i tarasów