Produkcja plandek tylko z pozoru wydaje się banalnie łatwa. Nam na początku działalności również wydawało się, że nie jest to nic skomplikowanego. Niestety po kilku latach działalności jesteśmy w pełni świadomi aby stwierdzić, że produkowanie plandek jest bardzo ciężkim zajęciem. Dlaczego ? Poniżej przedstawimy Państwu jak wygląda produkcja plandek.

Co potrzebujemy do produkcji plandek ?

 • bardzo duża hala produkcyjna z możliwie równym podłożem,
 • w przypadku podłoża betonowego lub lastryko, konieczna jest dodatkowa izolacja w postaci specjalnej wylewki gumowej lub płyt OSB,
 • minimum jeden automat do zgrzewania plandek,
 • minimum jedną zgrzewarkę ręczną,
 • osprzęt dodatkowy, taki jak takery, obciążenia, wybijaki, nabijaki do oczek, itp.
Oczywiście powyższe to bardzo ogólne wyliczenie, ponieważ do produkcji konieczne jest posiadanie masy innych drobnych rzeczy, których wyliczenie zajęłoby nam bardzo dużo czasu. Już na tym etapie widać, że aby produkować plandeki nie wystarczy zakup pierwszej lepszej zgrzewarki z serwisu aukcyjnego, która jest niewiadomej jakości i nie będzie dobrze zgrzewała plandek. Najlepszym rozwiązaniem są szwajcarskie zgrzewarki, które choć dość drogie, gwarantuję najwyższą jakość i wytrzymałość zgrzewów.

Jak produkuje się plandeki ? produkcja plandek na zamówienie plandeki na wymiar

Jak wygląda produkcja ?

Produkcja plandek wygląda zazwyczaj podobnie, ale oczywiście różni się w zakresie od zamówienia - nieco inaczej wygląda produkcja plandek na altanki, a nieco inaczej płacht okryciowych, czy plandek na przyczepy. Poniżej przedstawiamy ścieżkę zamówienia:
 1. Otrzymanie zamówienia - przetwarzanie zamówienia i wyliczanie najkorzystniejszego rozkroju do produkcji danej plandeki.
 2. Przygotowanie materiału oraz docięcie na paski o wymiarze wygenerowany przez system komputerowy, jako najbardziej ekonomiczny.
 3. Przygotowanie zgrzewarki do pracy oraz jej prawidłowa kalibracja. Jest to jeden z najważniejszych punktów. Przez każdym zgrzewaniem, musimy odpowiednio skalibrować maszynę tak, aby była w stanie stale połączyć dwa pasy danego materiału plandekowego. W tym każdorazowo bierzemy kawałek materiału, który będzie używany do produkcji, a następne przeprowadzamy próby zgrzewu. Bardzo ważne jest odpowiednie ustawienie temperatury powietrza, szybkości wydmuchiwanego powietrza oraz szybkości przejazdu automatu. Tylko poprawne ustawienie tych trzech aspektów gwarantuje, że plandeki będą spełniały swoje funkcje zabezpieczające.
 4. Kiedy przygotujemy zgrzewarkę, rozkładamy pasy materiału i przygotowujemy je do zgrzewania. Zgrzewamy najpierw pasy materiału ze sobą, a następnie zgrzewamy zakładki zewnętrzne.
 5. Następnym krokiem jest montaż osprzętu w plandece. Najbardziej popularnym są oczka. Musimy na plandekach zaznaczyć miejsca, w którym mają być zakute oczka, a następnie wybić otwory. W wybite otwory, zakuwane są następnie stalowe oczka.
 6. Kiedy plandeka jest gotowa, dokonujemy kontroli jakości oraz kontroli wytrzymałości zgrzewów.
 7. Jeżeli wszystko jest w porządku, plandeka przekazywana jest na magazyn, gdzie zamówienie jest kompletowane, pakowane i przekazywane do wysyłki.

Jak długo trwa wyprodukowanie plandeki ?

To oczywiście zależy od obłożenia naszej produkcji. W okresie zimowym, realizacja trwa ok. 2-3 dni roboczych. W okresie wiosennym, letnim i jesiennym, termin realizacji wynosi nawet ok. dwóch tygodni. W naszym biurze obsługi klienta, zawsze otrzymają Państwo aktualną informację o terminach realizacji zamówień. Dzięki temu zawsze otrzymają Państwo aktualną informację o naszych możliwościach produkcyjnych.

Ile kosztują plandeki na zamówienie ?

To oczywiście zależy o jakie plandeki chodzi, z jakiego materiału, etc. Aby uzyskać szybką wycenę, prosimy o telefon 609 038 703

produkcja plandek producent plandek produkowanie jak produkuje się plandeki