kotary przesywne, kurtyny przesuwne PCV, kotary z oknem, kotary magazynowe, kurtyny magazynowe PCV z oknem

Kotary przesuwne i kurtyny przesuwne do magazynu, myjni samochodowej, powierzchni produkcyjnej, itp., produkujemy na dokładny wymiar klienta. Dzięki temu dostarczamy kotary idealnie dopasowane do Państwa pomieszczeń, które dzięki bardzo dobremu spasowaniu, dobrze spełniają swoje funkcje odgradzające i ochronne. W naszej ofercie posiadamy kotary bez osprzętu, jak również kotary z oczkami kotarowymi lub system rolek i prowadnic.

Wszystkie kotary przesuwne i kurtyny przesuwne wykonuje z wysokiej jakości materiał PCV 650 g/m2. Materiał przeźroczysty wykorzystywany do okien wykonany jest również z grubego PCV (grubość ok. 1 mm - najgrubsze na rynku). Dzięki temu kotary są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia podczas użytkowania. Posiadamy bardzo szeroki wybór kolorów oraz grubości.

W ofercie posiadamy również kotary magazynowe i kurtyny z materiału samogasnącego, przeznaczone do spawalni, ślusarni i miejsc zagrożonych zapłonem. Są to kurtyny z materiału PCV 650 g/m2 atestowanego pod względem trudnopalności. Do kotar dołączamy wówczas certyfikat trudnopalności B2, wydany przez Instytut Techniki Budowlanej.

Dostępne materiały:

  • tkanina PCV 650 g/m2 (biały, czarny, zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony, niebieski, ecru, brązowy, szary)
  • tkanina PCV 900 g/m2 (biały, czarny, zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony, niebieski, ecru, brązowy, szary)
  • tkanina PCV 650 g/m2 samogasnąca (biały, szary, zielony, khaki)
  • tkanina PCV przeźroczysta przeznaczona do wgrzewania okien (grubość ok. 1 mm)
 • tkanina PE (PP) 200 g/m2 do lekki kotar przesuwnych (zielony, niebieski, szary)

kotary przesywne na wymiar, kurtyny przesuwne na wymiar, kotary z oknem na wymiar

Jak zamontować kotary ?

 1. Kotary możemy pozostawić jedynie z podwójnymi krawędziami do własnego montażu. Jest to przeznaczone dla tych Państwa, którzy mają swój własny pomysł na montaż. Wówczas do podwójnej krawędzi górnej można przykręcić lub przynitować swój własny osprzęt.
 2. Na górnej krawędzi możemy zakuć standardowe oczka fi 40 do przesuwania po lince celnej (stalowej).
 3. Do górnej krawędzi możemy przynitować oczka kotarowe fi 40, które wystają ponad kotarą. Takie rozwiązanie pozwala na montaż zarówno na lince celnej, jak i na rurce. Oczka kotarowe dają gwarancję bez awaryjnej pracy i bardzo lekkiego przesuwania.
 4. Montaż na rolkach i prowadnicach (szynach), jest rozwiązaniem najdroższym, ale najbardziej profesjonalnym. W tym przypadki do górnej krawędzi nitujemy rolki poliamidowe. Do zamówienia otrzymują Państwo również szyny dostosowane do rolek. W państwa zakresie jest montaż szyn, a także ich połączenie przy pomocy spawania (szyny są długości max 3000 mm).

Kotary przesuwne do magazynukurtyny do piaskowania plandeki do piaskowania

Nasze kotary magazynowe najczęściej trafiają do magazynów, gdzie idealnie służą do odgradzanie danych powierzchni magazynowych. Do magazynów polecamy stosowanie standardowych kotar z PCV 650 g/m2, jednak mogą tam być również stosowanie lekkie kotary PE (PP) 200 g/m2. Ich plusem jest stosunkowo niska cena i niska waga, ułatwiająca przesuwanie i montaż. Kotary magazynowe dłużą nie tylko do zabezpieczania, ale również są chętnie stosowane do odgradzania powierzchni ogrzewanych jesienią i zimą. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne zaoszczędzenie ciepła.

Kotary do myjni samochodowej

Drugim najpopularniejszym zastosowaniem naszych kotar są myjnie samochodowe i salony CAR SPA. Nasze kotary przesuwne idealnie sprawdzają się do odgradzania poszczególnych stanowisk na myjniach. Dzięki temu jednocześnie mogą obok się być pielęgnowane dwa auta (lub więcej). Kotary do myjni pozwalają również na szczelne odgrodzenie strefy mokrej od strefy suchej. Możliwe się dzięki temu jednoczesne mycie pojazdów, podczas gdy obok samochody są woskowane.

plandeki trudnopalne kotary z oknem przesuwne

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta:

KOM +48 509 491 716

biuro@plandekinawymiar.pl