Jeżeli zakupiliśmy plandekę na wymiar, warto zabezpieczyć się także w osprzęt, który ułatwi jej użytkowanie. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa recenzję najlepszych produktów do plandek.

Plandeki szyte na wymiar są bardzo wytrzymałe, ale warto zabezpieczyć się w taśmę, która sklei przetarcia lub rozerwania plandeki. Taśma naprawcza lub innymi słowy bandaż naprawczy to taśma, która stworzona została specjalnie do naprawy plandek. Taśma naprawcza jest odporna na przecieranie i bardzo mocno przylega do naprawianej powierzchni. Zapewnia również pełną wodoszczelność, dzięki czemu uszkodzona plandeka może efektywnie spełniać swoje zadanie, nawet w ciężkich warunkach.

Zastosowanie taśmy naprawczej jest prócz możliwości naprawy plandek, bardzo szerokie:

  • Sklejanie, łączenie: plandek, metali, szkła, drewna, tworzyw sztucznych, ceramiki

  • Mocowanie i wzmacnianie: folii ochronnych, stelaży oraz drobnych konstrukcji.

  • Owijanie i wiązanie: bagaży, paczek, przesyłek, uchwytów, narzędzi

  • Pakowanie i maskowanie: rozdarcia namiotów, plandek, płaszczy, plecaków.

  • Zabezpieczanie, uszczelnianie: Kanałów wentylacyjnych, klimatyzacji, instalacji wodno-kanalizacyjnych i ciepłowniczych (otuliny izolacyjne), wiatrołapy itp. Niezastąpiona w awariach samochodowych układach grzewczo-chłodniczych. Nieodzowna na kempingu i w podróży (w szczególnie ekstremalnych warunkach).

Sposób użycia taśmy naprawczej:

 Przedmioty łączone lub uszczelniane powinny być czyste, odtłuszczone i suche. Taśmę należy nakładać z odpowiednia siłą naciągania, tak aby uzyskać mocne połączenie. dla zwiększenia wytrzymałości owinąć miejsce uszczelnienia kilkakrotnie (szczególnie dotyczy to powierzchni zabrudzonych i porowatych).

taśma naprawcza do plandek

 

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest sznur bądź linka do mocowania plandeki. Do Państwa wyboru należy to, czy będzie to linka gumowa, czy linka wykonana z PP. Nie należy mocować plandek na zwykłe sznury, gdyż są one mało odporne i bardzo łatwo ulegają zerwaniu. Warto zauważyć również, że na plandekę oddziałują dość duże siły, w szczególności wtedy, gdy podwiewa pod nią wiatr. Sznur w połączeniu z wilgocią może tego nie wytrzymać. Wówczas może dość do zerwania i w efekcie zniszczenia plandeki.

sznur do plandek