Jesień to pora zbiorów na polach. To także pora, w której pogoda staje się coraz mniej przyjemna. Jest coraz bardziej wietrznie, pada coraz częściej, a temperatura często zaczyna spadać poniżej zera. Jeżeli dokonaliśmy zakupu plandeki, musimy zastanowić się nad jej montażem, odpowiedni montaż plandek jest bowiem bardzo istotny !

Odpowiedni montaż plandeki jest bardzo istotny, jeżeli zależy nam na odpowiednim zabezpieczeniu przedmiotów lub zbiorów. Nieodpowiednio przymocowana plandeka nie będzie odpowiednio chroniła naszych przedmiotów/zbiorów i będzie narażona na przedwczesne zniszczenie. Źle zamontowana plandeka może zostać po większym podmuchu wiatru, zwyczajnie rozdarta.

Przed przystąpieniem do montażu plandeki, musimy zaopatrzyć się w odpowiednią linkę. Naszą propozycją jest dedykowana do plandek linka. Linka wykonana jest gumy w oplocie z przędzy. Jest ona odpowiednio elastyczna i przede wszystkim – wytrzymała. Linka odporna jest na działanie warunków atmosferycznych, więc nie grozi jej zerwanie w wyniku wspólnego działania wilgoci, mrozu i porywistego wiatru.

Każda plandeka okryciowa posiada stalowe oczka ułatwiające montaż. Jest to bardzo przydatne i nie osłabia wytrzymałości plandeki. Oczka są odpowiednio „wprasowane” w plandekę, więc w ich okolicach nie dochodzi do pęknięć. Aby zapewnić odpowiednią ochronę i wytrzymałość, linkę do plandeki należy dokładnie przedziać przez wszystkie oczka i przymocować do gruntu lub przedmiotu.

1w

Największym błędem większości rolników korzystających z plandek, jest wykorzystanie popularnego sznurka do snopowiązałek podczas montażu plandek. Sznurek do snopowiązałek nie jest odporny na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a każdy deszcz, śnieg, czy przymrozek, obniżają jego odporność. Sznurek o obniżonej wytrzymałości jest natomiast bardzo podatny na zerwanie, np. podczas większego porywu wiatru.

Prowizoryczne rozwiązania działają, ale niestety tylko na chwilę. Lepiej zainwestować kilka złotych i zrealizować postawione cele w sposób bezpieczny, wytrzymały i tym samym w pełni profesionalny !

sznur do plandek tech24