Bardzo często zdarza się, że uniwersalne, dostępne szeroko na rynku plandeki, ulegają awariom. Najczęstszymi problemami są rozerwania i przetarcia. Naprawa plandeki jest stosunkowo łatwa – potrzebujemy jednak specjalistyczną taśmę. Jak naprawię i skleić plandekę ? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Naprawa plandeki nie może zostać przeprowadzona przy pomocy zwykłej, szarej taśmy klejącej. Szara taśma jest bowiem bardzo słaba i po dostaniu się do niej wilgoci, ulegnie rozklejeniu. Aby naprawić i skleić plandekę potrzebna będzie więc specjalistyczna taśma naprawcza, której głównym zadaniem jest naprawa plandek dziurawych, rozerwanych i przetartych.

Kiedy zaopatrzymy się w taśmę naprawczą, naprawa plandeki będzie przysłowiowo – „łatwa i przyjemna”. Taśma naprawcza jest wzmocniona dodatkowymi włóknami, dzięki czemu odporna jest na przecieranie. Innymi słowy – taśma naprawcza będzie integralną częścią plandeki.

Taśma naprawcza idealnie nadaje się również do naprawy plandek samochodowych. Naprawa plandeki na samochodzie ciężarowym powinna być przede wszystkim wytrzymała. Plandeka samochodowa jest bowiem wysokie gramatury – tym bardziej potrzeba w tym miejscu specjalistycznej taśmy. Aby trwale i pewnie naprawić i skleić plandekę na naczepie lub samochodzie dostawczym, koniecznie zastosuj taśmę naprawczą!

Jak naprawić i skleić plandekę przy pomocy taśmy naprawczej ?

Naprawa plandeki przy pomocy taśmy jest banalnie prosta. Przedmioty łączone lub uszczelniane powinny być czyste, odtłuszczone i suche. Taśmę należy nakładać z odpowiednia siłą naciągania, tak aby uzyskać mocne połączenie. dla zwiększenia wytrzymałości owinąć miejsce uszczelnienia kilkakrotnie (szczególnie dotyczy to powierzchni zabrudzonych i porowatych).

Jeżeli nie wiesz gdzie dokonać zakupu taśmy naprawczej (naprawa plandek), zadzwoń - 609 038 703