Sezon jesienny w naszych ogrodach trwa już w najlepsze. Najwyższy czas aby zabezpieczyć nasze meble ogrodowe, drewno kominkowe, baseny i oczka wodne. Co jest jednak najlepsze do tego celu ?

Najlepszym rozwiązaniem do zabezpieczania przedmiotów w naszym ogrodzie są oczywiście plandeki do ogrodu. W dniu dzisiejszym przeanalizujemy trzy sytuacje – zabezpieczenie basenu, oczka wodnego i drewna kominkowego.

Zabezpieczanie basenu

Do zabezpieczenia basenu powinniśmy wykorzystać plandekę przede wszystkim wodoodporną. Aby mieć pewność, że na plandece nie pojawią się przetarcia i dziury, przez które mogłaby dostać się woda i brudy, powinniśmy zastosować plandekę srebrną. Jest to plandeka o gramaturze 110 g, a więc gramaturze zapewniającej dobrą ochronę i wytrzymałość.

Czym zabezpieczyć oczko wodne ?

Do tego celu, podobnie jak do basenu, powinniśmy zastosować plandekę srebrną. Plandeka o gramaturze 120 g odpowiednio zabezpieczy nasze oczko tak, że na wiosnę będzie gotowe, aby cieszyć nasze oko.

Czym zabezpieczyć drewno kominkowe ?

Do zabezpieczenia drewna kominkowego potrzebujemy plandeki przede wszystkim wodoodpornej. Do tego celu odpowiednia będzie plandeka koloru zielonego lub plandeka srebrna. Plandeki te posiadają odpowiednią wytrzymałość, dzięki czemu nasze drewno będzie zawsze suche.